Profilaktyczny Bilans Biologiczny PBB

Profilaktyczne Bilanse Biologiczne PBB

Profilaktyczne Bilanse Biologiczne PBB – co to jest?

Coraz częściej słyszymy profilaktycznych bilansach biologicznych PBB. Co to jest i czy każdy może skorzystać z tego typu badania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Możemy natomiast spojrzeć w głąb naszego organizmu aby dowiedzieć się z jakimi problemami możemy mieć do czynienia w najbliższej przyszłości

Profilaktycznymi Bilansami Biologicznymi PBB zajmuje się medycyna zapobiegawcza. O tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć wie chyba każdy. Nie ma niestety możliwości aby ustrzec się przed wszystkimi chorobami dzięki specjalnej szczepionce lub medykamentom. Możemy natomiast spojrzeć w głąb naszego organizmu aby dowiedzieć się z jakimi problemami możemy mieć do czynienia w najbliższej przyszłości. Na wstępie należy zdecydowanie podkreślić, że profilaktyczny bilans biologiczny, to nie to samo, co badanie diagnostyczne. Co prawda aby wykonać profilaktyczny bilans pobieramy do badania krew, mocz, kał i ślinę ale na tym podobieństwo się kończy.

Dzięki profilaktycznym bilansom biologicznym PBB dowiadujemy się jaki jest aktualny stan danej osoby oraz jej fizjologia

Idea badań polega na tym, że dzięki szczegółowej analizie materiału dowiadujemy się jaki jest aktualny stan danej osoby oraz jej fizjologia. Dzięki takiemu badaniu dowiadujemy się także jaki jest stan naszych komórek oraz czy poradzimy sobie w obliczu chorób w przyszłości. Istnieje również możliwość stwierdzenia np. subklinicznych stanów zapalnych, zaburzeń w prawidłowej pracy układu immunologicznego czy niedoborów makro i mikroelementów.

Im wcześniej, tym lepiej

Wszelkiego rodzaju zaburzenia mogą sprzyjać występowaniu różnorakich chorób. Dlatego ważne jest wychwycenia wszelkich nieprawidłowości jak najwcześniej. Jeśli odpowiednio wcześnie skorygujemy niedobory, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się różnych chorób. Wszystkie parametry są korelowane, zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi.

Ważne jest wychwycenia wszelkich nieprawidłowości jak najwcześniej

Posiadając te wszystkie informacje, jesteśmy w stanie precyzyjnie określić z czego wynikają nasze aktualne problemy lub jakie problemy z naszym zdrowiem mogą pojawić się w przyszłości. Ważnym ogniwem łączącym jest również lekarz prowadzący, który opiekuje się nami podczas wszystkich etapów. Zarówno na etapie pobierania materiału do badań jak również analizy wyników a następnie opracowania zaleceń.

Ogniwem łączącym jest lekarz prowadzący, który opiekuje się nami podczas wszystkich etapów

Ile kosztuje i gdzie wykonać

Profilaktycznego Bilansu Biologicznego PBB nie wykonamy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Musimy zapłacić za nie z własnej kieszeni. Choć badania nie należą do najtańszych jednak warto je rozważyć. Do wyboru mamy kilkanaście różnych profili, które zostaną ustalone przez lekarza prowadzącego podczas pierwszej wizyty. Od tego ile badań zostanie zleconych przez lekarza prowadzącego będzie zależała cena końcowa.

Zainteresowane osoby w celu wykonania profilaktycznych bilansów biologicznych PBB mogą zgłosić się do punktów pobrań materiału biologicznego. Znajdują się one w kilku miastach w Polsce tj. Bielsko-Biała, Częstochowa, Katowice, Kraków, Rybnik, Poznań, Warszawa, Wrocław.

Post Author: care4you

Dodaj komentarz